Šilumos energiją taupyti verta

Vartokime šilumos energiją efektyviau

Gegužės mėnesį baigėsi šildymo sezonas Ukmergės rajono daugiabučiuose namuose, savivaldybės įstaigose, įmonėse.  Nors lauke vasara ir nesinorėtų galvoti apie artėjantį šaltąjį sezoną, tačiau dabar yra pats metas siekti efektyvesnio šilumos ir karšto vandens vartojimo, energijos taupymo, o kartu ir mažesnių išlaidų šilumos sąskaitoms apmokėti.

Klimato faktorius, žinoma, daro didelę įtaką mokesčiams už šilumos energiją, tačiau realybė tokia, kad dalis pastatuose suvartojamos šilumos beveik nepriklauso nuo klimato sąlygų – tai energija suvartota karštam vandeniui ruošti ir jo temperatūrai palaikyti. UAB „Ukmergės šiluma“ pataria kaip taupyti šilumos energiją skirtą karšto vandens poreikiams:

-        Suremontuokite santechniką. Atkreipkite dėmesį į lašančius čiaupus, sugedęs čiaupas per parą gali išleisti iki 25 litrų vandens. Keičiant maišytuvus rekomenduojame naudoti tuos, kurie turi oro prisotinimo funkciją, ji leidžia sutaupyti net iki 50 – 60 % vandens

-        Vietoj vonios įrenkite dušo kabiną

-        Valantis dantis užsukite čiaupą

-        Skalbiant drabužius, užkraukite pilnai skalbimo mašiną. Perkant naują, rekomenduojama rinktis aukštesnės energetinio efektyvumo klasės mašiną

-        Plaunant indus indaplovėje patartina rinktis optimaliausią programą

-        Plaunant indus rankomis, juos plaukite vandeniu pripildytoje kriauklėje

Tačiau pačią didžiausią įtaką šildymo sąskaitoms turi atskiro pastato būklė, jo energetinė kokybė. Šilumos energijos suvartojamas tame pačiame mieste, ar tame pačiame rajone gali skirtis net iki kelių kartų.

2021 m. sausio mėn. duomenys

Iš sekančios diagramos matome kaip skirtingai šilumos energijos suvartoja daugiabučiai namai tame pačiame mieste, nepaisant to, kad lauko temperatūra (- 3,8 °C) ir šilumos kaina ( 5,06 ct/kWh) buvo vienoda visiems vartotojams.

2021 m. sausio mėn. duomenys

Dažnu atveju šilumos suvartojimo skirtumus lemia ar namas renovuotas ar nerenovuotas. Akivaizdu, kad kompleksinė namo renovacija – geriausias būdas taupyti šilumą.

Tačiau taupyti padeda ir labai paprasti veiksmai, kuriuos rekomenduojame:

-        Senų langus pakeiskite naujais

-        Įstiklinkite balkonus

-        Prieš šildymo sezoną patikrinkite ar radiatoriuose nėra oro

-        Už radiatorių esantį plotą padenkite šilumą atspindinčia plėvele

-        Prie išorinės kambario sienos statykite didelius baldus (spintas ir pan.)

-        Spaudžiant šaltukui, nuleiskite pakeliamas žaliuzes

Vasara – tinkamiausias laikas diegti šilumos taupymo priemones kad sumažintume sąskaitas jau ateinantį šildymo sezoną.

 

UAB „Ukmergės šiluma“ administracija

Paskutinį kartą redaguota: 2022-03-15