Naujiena

Ukmergėje šilumos kaina mažesnė nei pernai

2020 12 11

Prasidėjus kalendorinei žiemai, įsibėgėja ir šildymo sezonas. Jis vyksta panašiomis klimatinėmis sąlygomis kaip ir pernai, tačiau UAB „Ukmergės šiluma“ vartotojai gali džiaugtis 10 proc. mažesne šildymo kaina. Šių metų lapkričio mėnesį įmonės gaminamos šilumos kaina yra 4,79 Eur ct/kWh (be PVM). Palyginimui, pernai tokiu pačiu metu kaina buvo didesnė ir siekė - 5,31 Eur ct/kWh (be PVM).

Šilumos kainos pokyčių dėka šilumos vartotojai šiais metais mažina savo išlaidas. Ukmergėje renovuotų namų gyventojai pernai už 60 m2 buto šildymą lapkričio mėnesį vidutiniškai mokėjo 25 Eur, o šiemet - 22 Eur. Tokiu būdu gyventojai sutaupė daugiau kaip 10 proc. savo lėšų, skirtų šildymui. Nerenovuoti namai sunaudoja daugiau šilumos energijos, tačiau ir šių namų gyventojai pajuto šilumos kainos mažėjimo naudą. Pernai lapkritį nerenovuotų daugiabučių namų gyventojai už tą patį 60 m2 buto šildymą  Ukmergėje vidutiniškai mokėjo 45 Eur, o šiemet – jau 41 Eur.

UAB „Ukmergės šiluma“ apskaičiavo ir šių metų gruodžio mėnesio šilumos kainą vartotojams. Ji sieks 4,98 Eur ct/kWh (be PVM), o pernai gruodį buvo – 5,45 Eur ct/kWh (be PVM), t. y. šiemet kaina 9 proc. mažesnė. Įvertinus esamas tendencijas, tikėtina, kad šis 2020/2021 m. šildymo sezonas bus pigesnis nei pernai.

 

UAB „Ukmergės šiluma“ administracijaPaskutinį kartą redaguota: 2020-12-11