Naujiena

UAB „Ukmergės šiluma“ renkasi žaliosios energetikos kelią

2022 09 12

Pastaruoju metu stebimas didelis visuomenės susidomėjimas atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimu. Žaliosios energetikos projektų įgyvendinimu aktyviai rūpinasi ir UAB „Ukmergės šiluma“.

Beveik prieš metus įmonė Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) pateikė paraišką paramai gauti saulės fotovoltinės elektrinės ant RK-1 katilinės (Šviesos g. 17, Ukmergė) stogo įrengimui. 2021 m . spalio 18 d. APVA patvirtino skirtą finansavimą, o tų pačių metų gruodžio mėnesį UAB „Ukmergės šiluma“ ir APVA pasirašė klimato kaitos programos priemonės „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo) panaudojimo juridinių asmenų elektros energijos poreikiams“ finansavimo sutartį. Joje įmonė įsipareigojo įrengti 99,63 kW saulės elektrinę elektros generavimui katilinėje RK-1. Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimu įstatymu, UAB „Ukmergės šiluma“ pateikė kvietimą darbams bei įrangai įsigyti ir š. m. sausio 14 d. pasirašė sutartį su UAB „Elmitra“. Šių metų pavasarį prasidėję techninio projekto ir statybos darbai šiuo metu jau yra baigti ir bendrovės „Ukmergės šiluma“ pastatų stogai yra nukloti saulės moduliais. Projekto darbų vertė 66 tūkst. 895 Eur, iš jų 24 tūkst. 509 Eur sudaro Europos Sąjungos (ES) parama, o 42 tūkst. 386 Eur - nuosavos įmonės lėšos.

Šioje saulės elektrinėje visa pagaminta elektros energija bus naudojama tik RK-1 katilinėje ir iš dalies padengs jos elektros energijos poreikį. Likusią reikalingą įmonės gamybos procesuose sunaudojamą elektros energiją UAB „Ukmergės šiluma“ perka iš UAB „Enefit“. Šios bendrovės tiekiama elektros energija yra žalioji, kadangi yra gaminama iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

Kitas labai svarbus įmonės vykdomas projektas – didelės galios (3,6 MW) saulės elektrinių parko (SEP) statyba Ukmergės mieste. Ukmergės rajono savivaldybė yra įpareigojusi UAB „Ukmergės šiluma“ pastatyti 3,6 MW galios SEP. Naujasis SEP Ukmergėje iškils 8 ha žemės sklype, esančiame tarp S. Daukanto ir Lakštingalų gatvių. Šio projekto vertė - apie 4 mln. Eur. Numatyta, kad SEP pagamins daugiau kaip 3,7 mln. kWh elektros energijos per metus. Šiam projektui įgyvendinti UAB „Ukmergės šiluma“ turi partnerį - UAB „Ignitis“, su kuriuo yra pasirašyta SEP įrengimo jungtinė veiklos sutartis.

„Ukmergės šiluma“ yra parengusi ir daugiau investicinių projektų, kurių dėka bus mažinamas gamtinių dujų naudojimas šilumos energijos gamybai bei didinamas atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimas. Dėl ženkliai padidėjusių iškastinio kuro kainų bei technologinių naujovių, atsinaujinančių energijos išteklių naudojimas tampa tvariausiu sprendimu viso pasaulio mastu ne tik aplinkai, bet ir ekonomikai. Džiugu, kad ir UAB „ Ukmergės šiluma“ gali prisidėti prie tvaresnės ateities bei gamtos išteklių išsaugojimo.

 

UAB „Ukmergės šiluma“ administracijaPaskutinį kartą redaguota: 2022-09-13